Dłonie

EST.press   •   9 grudnia 2018

Nasz pierwszy motyw graficzny, który postanowiliśmy umieścić na koszulkach, to dłonie złożone tak, by kształt przez nie utworzony przypominał Polskę. Inspiracją było oczywiście serduszko, jakie bardzo często pokazują sobie zakochani. Wystarczy odpowiednio ułożyć dłonie – i w ten jakże prosty sposób można wysyłać wyrazy miłości swoim najbliższym.

Uznaliśmy, że podobnej metody można użyć, aby pokazać kształt naszego kraju. Po pierwszej euforii, związanej z wpadnięciem na ten pomysł, przyszedł czas na próby. Nie było to proste, co widać na załączonych zdjęciach. Zdecydowanie łatwiej było poprosił zdolnego grafika, aby to narysował. Artur Gołębiowski (ów zdolny grafik i rysownik) wywiązał się z zadania rewelacyjnie. Efekt jego pracy można dziś podziwiać na naszych t-shirtach z serii 100N.

Bądźmy szczerzy – dłońmi znacznie łatwiej jest pokazać serduszko niż Polskę. Ale dla chcącego nic trudnego. I ile przynosi radości, kiedy wreszcie się uda. Dla nas Polska zamknięta w naszych dłoniach ma znaczenie sentymentalne, symbolizuje nasz wpływ na jej przyszłość, troskę, bezpieczeństwo, pozytywne myślenie i pracę. Wszystko to, dzięki czemu chcielibyśmy przekazać naszym dzieciom normalny, silny, praworządny i rozwinięty kraj.

Sami zobaczcie, jak nam szło ☺

Tekst: Tomasz Szatański