Czym jest „pozytyw  patrio”? Czym jest EST. 966?

EST.press   •   4 grudnia 2018

Bądźmy szczerzy – dziś pojęcie „patriotyzm”, niestety, trąci myszką. Dlaczego? Bo w Polsce propaguje się przede wszystkim ten rodzaj patriotyzmu, który nierozerwalnie wiąże się z wojną, ofiarą krwi, poświęceniem własnego życia w imię walki o wolność ojczyzny. Z walką o przetrwanie. Tymczasem od wielu już lat mamy własną, wolną i niepodległą Polskę. Pamiętając o historii, żyjemy tu i teraz. Każdego dnia tworzymy naszą ojczyznę, nasz i jej dobrobyt, nasz i jej wizerunek, dobre imię. Bezpieczeństwo. Dziś budujemy patriotyzm pokoju. Pozytywny patriotyzm. „Pozytyw patrio” 🙂

Nie wpadajmy jednak w patetyczne tony – pozytywny patriotyzm to nasza codzienność. To, jak traktujemy innych. Jak odnosimy się do przyrody i zwierząt. Jak pracujemy i jak odpoczywamy. Jak się uczymy i jak wychowujemy nasze dzieci. Jak wydajemy nasze pieniądze. Jak sprzątamy, jak segregujemy śmieci. I całe mnóstwo innych czynności, które wykonujemy każdego dnia. To również wybieranie takich ludzi, którzy rządząc Polską, czynią ją bardziej tolerancyjną, silniejszą, bezpieczniejszą, bogatszą.

Jako Polacy mamy swój piękny kraj, swoje wspaniałe miejsce na Ziemi. Mamy piękne morze i plaże, wspaniałe jeziora, prastare lasy, cudowne góry, magiczne rzeki. Cieszmy się nimi, ale również dbajmy, żeby zachować je dla kolejnych pokoleń i dla tych, którzy zechcą do nas przyjeżdżać. Żeby nasze dzieci i wnuki, po długich podróżach, miały dokąd wracać. Żeby nasi goście mieli co podziwiać. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jesteśmy tu sami – a miejsca wystarczy dla każdego.

Jako EST. 966 mamy swoje wartości, które umieściliśmy w naszym „Manifeście” i „Dekalogu”. Chcemy promować pozytywne podejście do życia i do patriotyzmu. Chcemy, aby naszą odzież nosili właśnie tacy ludzie – pełni pozytywnej energii, „zarażający” nią innych, otwarci, mądrzy, tworzący wokół siebie tę subtelną, często niesamowitą aurę, przyciągającą innych. Chcemy dawać Polakom poczucie dumy i radości, jednak nie z powodu pięknej, choć często jakże tragicznej historii (tym zajęli się już inni) – ale przede wszystkim ze względu na świadomość, że tu i teraz możemy stworzyć wspólnie coś naprawdę pięknego. 

A w „EST.press” będziemy przede wszystkim pisać o pozytywnych osobach, pożytecznych lokalnych przedsięwzięciach, fajnych inicjatywach. A także przypominać ludzi, o których zapomnieliśmy, a którzy zapisali się pięknymi zgłoskami na kartach naszej historii. Będziemy pisać o tym wszystkim, co pomaga tworzyć nam przyjazny, otwarty i piękny kraj.

Tekst: Tomasz Szatański

Photo on Foter.com

EST. 966 | Jesteśmy polską, niezależną marką odzieżową. Oferujemy przede wszystkim damskie i męskie koszulki z autorskimi grafikami. Oprócz tego bluzy i inne ubrania. Co je łączy? Przede wszystkim pozytywny patriotyzm. Kochamy Polskę i uważamy, że jest pięknym krajem. Ale nie zapominamy o tym, że nasz kraj powstał z ogromnej różnorodności tworzących go ludzi. Że stanowi część Europy, fragment wspaniałego świata.
Naszą odzież tworzymy dla ludzi, którzy pragną w fajny, nienachalny sposób zamanifestować to, co czują w sercu i co mają w głowie. Dla tych, którzy cenią sobie wartości demokratyczne, nasze miejsce w strukturach europejskich, wolność i swobodę podróżowania bez paszportów.
Nie dyskryminujemy. Jest dla nas absolutnie normalne, że ktoś ma inne poglądy, inną orientację, inny kolor skóry.
Tworzymy markę, której celem jest tworzenie pozytywnego wizerunku naszego kraju, głównie dzięki postawie tych ludzi, którzy noszą nasze ubrania. Chcemy spowodować, że biało-czerwone barwy będą kojarzyć się wyłącznie z pozytywnymi emocjami, a Polki i Polacy zaczną manifestować swój trochę inny, pozytywny, codzienny patriotyzm.
Jesteśmy polską marką, a nasza odzież jest najwyższej jakości.
Jesteśmy EST. 966. Jesteśmy „pozytyw patrio”.